Noclegi w Zawoi

Zawoja - baza noclegowa, portal internetowy

NoclegiwZawoi.pl
powrót

Okres neolitu

Historia mebli 

Okres neolitu - Okres neolitu (około 5500-2,500 pne) dał światu pierwsze udokumentowane przypadki użycia mebli z drewna w czasach starożytnych; Orkney w Szkocji to miejsce, w którym powstały kamienne kredensy i szafy do przechowywania.
Świat klasyczny - od IX do VIII wieku pne w starożytnym Egipcie i Grecji najpopularniejszymi formami mebli były łóżka znajdujące się w grobowcach królowych i faraonów, na których spoczywały ich zmarłe ciała, a także krzesła i drewniane zagłówki zamiast poduszki dla zwykłych starożytnych Egipcjan.
Early Modern Europe - Meble z lat 500-1500 n.e. (lub „meble średniowieczne”), zostały zaprojektowane w Europie. Krzesła były popularne do siedzenia i często były wykonane z ciężkiego dębu z wyszukanymi artystycznymi wzorami.
XIX wiek - W latach 1801-1900 XIX-wieczne meble były bardzo artystyczne i szczegółowe. Popularne były style gotyckie, a krzesła często miały fantazyjne wycięcia. Misternie zaprojektowane krzesła były często używane przez bogatych podczas kolacji.
Wczesna Ameryka Północna - wczesne meble w Ameryce Północnej pochodzą z początku XX wieku w Ameryce, meble były bardziej podstawowe i wykonane z konieczności w porównaniu z fantazyjnymi projektami artystycznymi i szczegółowymi; podstawowe kredensy do przechowywania oraz proste krzesła i taborety do siedzenia były często wykonane z drewna takiego jak wiśnia lub orzech, ponieważ łatwo je wyginano na parze.
Modernizm - w okresie powojennym (1945 i później) na proste, eleganckie projekty mebli wywarli wpływ artyści i projektanci wywodzący się z Niemiec (Marcel Breuer), Francji (Eileen Gray), Hiszpanii (Lilly Reich) i Japonii (Isamu Noguchi) ; krzesła reprezentujące podstawowe potrzeby w zakresie siedzenia w połączeniu z projektami artystycznymi stały się bardzo popularne w tej epoce.
Ekoprojekt - Ekoprojekt można prześledzić wstecz do lat dwudziestych XX wieku w Ameryce, kiedy ludzie zdali sobie sprawę z tego, że niektóre materiały mogą odbić się na środowisku, chociaż jego popularność rozkwitła dopiero w latach sześćdziesiątych XX wieku; meble w Ekoprojektowaniu są coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach, ponieważ wykorzystują zasoby, które są szybko uprawiane i zastępowane, takie jak bambus, bambusowe stoły (stoły kuchenne, a także proste stoliki kawowe) to popularne przykłady mebli Ekoprojektu do przechowywania przedmiotów, bez osuszania Ziemi ” s zasobów.
Współczesne - meble z drewna  współczesne odnoszą się do wszystkich nowoczesnych lub niedawnych projektów mebli (od lat 70. XX wieku) z całego świata, meble z aluminium i żelaza są popularnymi materiałami używanymi w eleganckich i geometrycznych współczesnych projektach; żelazne stoły do ​​kuchni / jadalni należą do najpopularniejszych stylów.

meble z drewnaSKUP SAMOCHODÓW

Jordanów, Sucha Beskidzka

zobaczEDAR

producent mebli z drewna

zobaczWoodena Design

komoda

zobaczZESTAW PRZYPRAW NA STOJAKU Z DREWNA

MEDSTOL

zobacz