Noclegi w Zawoi

Zawoja - baza noclegowa, portal internetowy

NoclegiwZawoi.pl
powrót

III edycja Ultra Sky Marathon Babia Góra

W ramach Regatta-Ultra Sky Marathon Babia Góra zawodnicy wystartowali na dystansach:

  • Regatta-Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra – 100 km/+8000 m (zostały przeprowadzone dodatkowe klasyfikacje po 5xBabia Góra i 4xBabia Góra)
  • Regatta-Ultra Sky Marathon 3xBabia Góra – 70 km/+ 5500 m
  • Regatta-Sky Marathon Babia Góra – 42.5 km/+3000 m
  • Regatta-1/2 Sky Marathon Babia Góra – 23.5 km/+1450 m

O 3:00 rano wystartowali uczestnicy najdłuższych dystansów: Regatta-Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra oraz Regatta-Ultra Sky Marathon 3xBabia Góra. Zawodnicy mieli do pokonania trasę, na której wbiegali odpowiednio 3,4,5,6 razy na szczyt Babiej Góry - za każdym razem inną drogą.

O godzinie 10:00 wystartował Regatta-Sky Marathon Babia Góra, a godzinę później Regatta- 1/2 Sky Marathon Babia Góra.

Najdłuższy dystans, 6xBabia Góra nadal pozostał biegiem, którego nikt nie ukończył w limicie 17 godzin. Kolejny rok pokazał, że przebiegnięcie tego dystansu w limicie czasu to wyzwanie naprawdę dla najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników.

W tym roku najdłuższy dystans pokonał Tomasz Baranow, któremu udało się aż 5 razy pojawić na szczycie Babiej Góry. Był to kolejny start Tomka na tym dystansie. W poprzedniej edycji również był zawodnikiem, któremu udało się pokonać najdłuższy dystans – rok temu było to 4xBabia Góra.

Na najdłuższym dystanie Regatta-Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra wystartowała w tym roku jedna kobieta - Iwona Ćwik, która swoje zmagania z najtrudniejszą trasą zakończyła na dystanie 4xBabia Góra.

Miłym akcentem dla mieszkańców Zawoi było zwycięstwo na dystansie Regatta-Ultra Sky Marathon 3xBabia Góra, mieszkańca Zawoi - Marka Bartyzela oraz uczestnictwo w biegu mieszkańca Sydney, który zajął 2 miejsce w Regatta-Sky Marathon Babia Góra. Andrew McConnell na co dzień mieszka w Australii, ale przy okazji pobytu w Polsce w terminie 11 czerwca postanowił wystartować na Babiej Górze.

Na najmłodszych uczestników czekały warsztaty i animacje, które poprowadził Klub Odlotowych Mam z Zawoi oraz biegi dla dzieci.

„Kilometry dla Lenki”

W tym roku przy okazji wydarzenia biegowego Regatta-Ultra Sky Marathon Babia Góra Organizatorzy starali się pomóc Lence Cholewa. Dziewczynka urodziła się we wrześniu 2014 r. w Suchej Beskidzkiej. U Lenki po urodzeniu stwierdzono wrodzone wady obustronne kończyn dolnych. Lenka przechodzi operacje i ciągłą rehabilitację, by kiedyś mogła samodzielnie chodzić. Ratowanie nóżek Lenki wiąże się z dużymi kosztami finansowymi. Historię Lenki i Jej leczenia można śledzić na stronie: https://www.facebook.com/lenkacholewa/.

 

więcej na http://zawoja.pl/aktualnosci/aktualnosci-2016/1000-iii-edycja-ultra-sky-marathon-babia-gora

 Leżaki do Hoteli i Pensjonatów w Zawoi

leżaki drewniane

zobaczNoclegi w Zawoi

dom wczasowy Zawoja

zobaczPłyty betonowe

płyty betonowe

zobaczPudełka z drewna

drewniane pudełka z Zawoi

zobacz