Noclegi w Zawoi

Zawoja - baza noclegowa, portal internetowy

NoclegiwZawoi.pl
powrót

Gwiazda Południa Zawoja

W Zawoi odbył się trzeci, ostatni etap Gwiazdy Południa, rowerowych wyścigów organizowanych przez Cezarego Zamanę. I mimo że zawodnicy czuli w nogach dwie poprzednie trudne trasy w Makowie i Stryszawie, to czar naszej gminy zdecydowanie dodał im sił.

Z samego rana sytuacja nie nastrajała optymistycznie. Niesprzyjająca pogoda, niska temperatura i zmęczenie mogły zdemotywować zawodników. Dodatkowo, padający przez całą noc deszcz zmienił przygotowaną trasę w rwący potok, co zmusiło Cezarego Zamanę do korekty trasy. Doświadczenie tego wybitnego rowerzysty pozwoliło nie tylko na podjęcie szybkich i trafnych decyzji, ale przede wszystkim – zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim startującym.

Niedziela zapowiadała się jako najdłuższy dzień podczas całej Gwiazdy Południa.

Jednak z każdą kolejną minutą i z każdym kolejnym zawodnikiem przybywającym na boisko LKS Watra, gdzie znajdował się start, sytuacja zmieniała się na lepsze. Dało się wyczuć rosnącą motywację i zapał, by ostatniego dnia powalczyć jeszcze na zawojskiej trasie. Energii zawodnikom z pewnością dodała nasza zawojska kapela, która swoimi zadziornymi melodiami zagrzewała startujących.

I być może to wsparcie, a być może magnetyzm naszych gór i sam przyjazny klimat Zawoi sprawiły, że na metę zawodnicy wjeżdżali z uśmiechem i błyskiem satysfakcji w oczach. Mimo że niemiłosiernie zabłoceni oraz potwornie zmęczeni po czterodniowych zmaganiach z majestatycznymi górami, mieli siłę unieść ręce w górę w geście zwycięstwa. Szczególne gratulacje – oprócz oczywiście zwycięzcom – składamy panom: Krzysztofowi Kubieńcowi z UKS Zawojak, który uplasował się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej Pro, a także Mateuszowi i Wojciechowi Maciążkom, którzy w klasyfikacji generalnej ½ Pro zajęli odpowiednio drugie oraz czwarte miejsce.

Dzięki Gwieździe Południa naszą piękną gminę odwiedziło około 200 turystów dosłownie z całej Polski: ze Śląska, Mazowsza czy nawet Mazur. Dla wielu z nich to była pierwsza wizyta w Zawoi. Liczymy też, że nie ostatnia. Niedziela posłużyła na rozbudzenie ich apetytów i zaciekawienie naszymi atrakcjami. Pozostaje nam zatem czekać na kolejne odwiedziny – może nawet szybciej niż podczas kolejnej, przyszłorocznej Gwiazdy Południa.

żródło / wiecej na: http://zawoja.pl/aktualnosci/aktualnosci-2016/1013-gwiazda-poludnia-zawoja-oczarowala-zawodnikowLeżaki do Hoteli i Pensjonatów w Zawoi

leżaki drewniane

zobaczNoclegi w Zawoi

dom wczasowy Zawoja

zobaczPłyty betonowe

płyty betonowe

zobaczPudełka z drewna

drewniane pudełka z Zawoi

zobacz