Noclegi w Zawoi

Zawoja - baza noclegowa, portal internetowy

NoclegiwZawoi.pl
powrót

Babia Góra Cup

W niedzielę 19 lipca 2015 przy Koronie Ziemi odbyło się niezwykłe wydarzenie organizowane przez Stajnie pod Babią Górą Dyzma i Centrum Górskie Korona Ziemi.

Były to pierwsze zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody "International Babia Góra Cup". Imprezę otworzyły zawody wspinaczkowe w parku linowym Las Przygód dla dzieci, w których udział wzięła międzynarodowa ekipa z Polski, Chile, Szwecji i Kanady!!! 

O 15.00 rozpoczęła się kluczowa część imprezy - zawody jeździeckie w których udział wzięło około 20 osób. Gościliśmy zawodników ze stajni: 
 

  • Pod Babią Górą Dyzma,
  • Zagrody Orawskiej,
  • Klubu Sportowego Dworna Rogoźnik,
  • Lider,
  • Jazda Konna Makowska Góra,
  • Kraków Swoszowice,
  • Grudki - Woźniki,
  • Klub Sportowy Bór Toporzysko,
  • SJ Pro - Nati Ludźmierz.

Zawody rozegrane zostały w 2 kategoriach, tj. kategoria L - skoki przez przeszkody od 80 cm 105 cm wysokości i kategoria LL - skoki przez przeszkody od 50 cm do 70 cm wysokości.

Nagrody zwycięzcom wręczał Wójt Gminy Zawoja - Marcin Pająk. Podczas całej imprezy towarzyszył nam Marcin Zubek - prezes Związku Podhalan Zakopane pełniący rolę konferansjera. Wśród międzynarodowej widowni spotkać można było Jacka Wójcickiego - aktora, śpiewaka, artystę, który wraz gromadką Chilijskich dzieci wykonał program artystyczno - wokalny w ramach ceremonii rozdania nagród.

Kolejny niezwykle ciekawy punkt programu to prezentacja Tomka Szabelki i Ani Szykut Szabelki o konnych podróżach przez Mongolię, Syberię, Kirgizję, Ukrainę, Gruzję, która odbyła się w Koronie Ziemi w Restauracji Base Camp Bistro.

Organizatorzy chcieliby podziękować za zaangażowanie w wsparcie wydarzenia: Wójtowi Gminy Zawoja Marcinowi Pająkowi, Radnemu Gminy Zawoja - Sławomirowi Kudzi, Nadleśniczemu z Nadleśnictwa Sucha Beskidzka - Tadeuszowi Kosmanowi, Babiogórskiemu Centrum Kultury, strażakom z OSP Zawoja Centrum i OSP Zawoja Wełcza i Agnieszce Pierwocha z Siemianowic.

żródło: centrumgorskie.plLeżaki do Hoteli i Pensjonatów w Zawoi

leżaki drewniane

zobaczNoclegi w Zawoi

dom wczasowy Zawoja

zobaczPłyty betonowe

płyty betonowe

zobaczPudełka z drewna

drewniane pudełka z Zawoi

zobacz